שעות עבודה: א-ה: 8:00-20:00      ו: 8:00-12:00

ניקוי והסרת כתמי דיו

קצרים בזמן – השאירו פרטים ונחזור אליכם

איך מורידים כתם דיו: אחד הכתמים הנפוצים ביותר המצריך מדריך שיטות ניקוי והסרת מספה, בגד ושאר הריפודים הם כתמי דיו. כתמים עלו נפוצים במשפחות שבורכו בילדים קטנים שאוהבים לשחק בעטים, טושים ושאר הכלים איתם אפשר בקלות לעשות כתם "מעצבן".

חשוב להיות זהירים כשמדובר בכתם דיו, ולטפל בו לפי מדריך זה על מנת איך לנקות בבטחה ולא לגרום לנזק בלתי הפיך. אם תפעלו לפי המאמר הזה, נכונה לכם דרך צלחה ובטוחה.

ניקוי כתמי דיו מספה
כתמי דיו

הכי חשוב – הימנעות מיצירת כתמי דיו

כדי שלא תצטרכו לדעת איך מורידים כתם דיו, הימנעו מכך מלכתחילה. קניתם ספה חדשה ואתם רוצים לשמור על המראה הנקי והאסתטי שלה. זה הרגע לקרוא לכולם לבקש מכל בני המשפחה לא להניח על הספה עיתונים, דפים מודפסים או כלי כתיבה, וגם לא להכין את שיעורי הבית על גבי הריפוד. זהו מתכון לאסונות ובדרך כלל הגורם העיקרי לכתמי דיו על הספה.

הדרך היעילה ביותר להסרת כתמי דיו מספה, היא פשוט למנוע את היווצרותם מלכתחילה. זה נשמע קל, אך מצריך הקפדה ומשמעת עצמית של כל בני המשפחה!

גילוי מוקדם מונע קושי בהסרת כתמי דיו

רבים מאתנו מגלים את כתמי הדיו באיחור, מה שמקשה על הסרתו. אם התמזל מזלכם וגיליתם כתם דיו טרי שעוד לא הספיק להתייבש, זה מעולה.

טיפ – דבר ראשון עם הגילוי יש לספוג את הדיו בעזרת נייר סופג. לאחר מכן לפזר מעט מלח שולחן ולהמתין מספר דקות. לטפטף מעט מים קרים על האזור, מברישים את המלח לספיגת הכתם ומנגבים בעזרת מטלית רטובה במים קרים. חזרו על הפעולה עד להסרה המעלה

יש לדעת כי שטיפה של מים חמים, עשויה לגרום להשתרשות הכתם יותר על הבד ולכן מים קרים יהיו טובים להתחלת הניקוי.

לא הצלחתם ? דעו סוגי דיו שונים

חשוב שתדעו שאחד האתגרים העיקריים להסרת הכתמים נובע מהעובדה שלא כל סוגי הדיו והבדים זהים, כך שכתמי דיו מסוימים יהיו קלים יותר להסרה מאחרים. זיהוי סוג הדיו יכול לעזור לכם לבחור את הדרך היעילה ביותר איך להוריד את הכתם. ישנן כתמים שאולי בכל זאת לא תצליחו להסיר וכל שיטות סבתא למיניהם פשוט לא יעזרו.

ישנם 3 סוגי דיו עיקריים שאתם עלולים להיתקל בהם:

דיו על בסיס שמן – דיו זה מכיל ערבוב צבע עם שמן סינטטי כלשהו, הוא עבה יותר ונמצא בדרך כלל בעטים כדורים. מתייבש במהירות וקשה להסרה.

דיו על בסיס מים – מכיל צבע ומים, נמצא ברוב העטים, קל להסרה כמעט ללא מאמץ. מעט מים, שפשוף וניגוב ואתם נפטרים מהכתם במהירות.  

דיו קבוע – זהו דיו בעל אחוז פיגמנט גבוהה (צבע) המעורבב עם שמן סינטטי. לרוב לשם קיבוע הדיו על הפריט. ולכן, קשה מאוד להסרה מסוגים שונים של בדים וריפודים. הצלחת הסרה מצריכה גילוי מוקדם ככל האפשר.

הבסיס העומד בכל השיטות הטבעיות להסרה של כתמי דיו מספות, משטיחים ומבגדים – הוא שימוש בחומרים הנמצאים בכל בית. אין צורך בידע כימי או במעבדה משוכללת. כל מה שאתם צריכים זה לקרוא את השיטות השונות איך מורידים את הכתם, לחפש את המינונים המתאימים לכם, ולצאת לדרך. בחלק מן המקרים תראו הצלחה מידית, במקרים אחרים זהו סיפור של ניסוי וטעיה.

הסרת כתמי דיו מספה
כתם דיו הנפוץ ביותר הוא "עט"

תנסו ניקוי כתמי דיו בעזרת אלכוהול

אחד החומרים הטובים ביותר והבטוחים ביותר לשימוש ניקוי כתמי דיו מספות עור, בד ומבגדים הוא אלכוהול ג'ל. או אלכוהול טבעי בריכוז 70%. לכתמים קשים כמו כתמי דיו על בסיס שמן הוא פתרון חזק ובטוח. תגלו שהוא גם מתאים לניקוי נירוסטה וחיטוי מעולה.

 1. הסירו שאריות דיו אם יש דיו טרי בעזרת מטלית או נייר סופג.
 2. מרחו מעט מהחומר אלכוהול ג'ל, במרכז הכתם, שפשפו בעדינות את האזור עם כפפות ובעזרת האצבע עד כיסוי מלא של כל הכתם.
 3. הניחו לחומר לעבוד ולרכך אותו במשך לפחות 5 דקות.
 4. לאחר מכן, יש לשטוף את הבד במים קרים בעזרת מטלית מיקרופייבר נקיה עד לייבוש מוחלט של האזור.
 5. יש לחזור על הפעולה מספר פעמים, עד להיעלמות הטוטאלית של כתמי הדיו.

ניקוי כתמי דיו בעזרת מסיר לק

עוד שיטת ניקוי כתמי דיו מספה היא באמצעות הסרתו באצטון או בשמו מסיר לך. אם השיטה הקודמות לא הועילו יש לבדוק את השפעת האצטון באזור מוסתר בלבד, קודם לפעולת הניקוי באזור הנראה לעין.

 1. תבדקו את השפעת ניקוי כתמי דיו מספה בעזרת מסיר לק בגב הספה. מרחו מעט מהחומר בעזרת צמר גפן והמתינו עד חצי שעה.
 2. אם אינכם רואים דהייה של צבע או כל שינוי אחר עברו לכתם עצמו.
 3. בעזרת צמר גפן ספוג במעט אצטון , טבלו על האזור המוכתם. המתינו כ10 דקות ועברו לשלב הבא.
 4. תוך כדאי ההמתנה, הדיו נהפך לנוזלי. פעלו במהירות. ספגו אותו תוך כדאי ההמתנה בעזרת נייר סופג או מטלית במים פושרים.
 5. אם הכתם נעלם סופית , שטפו את האזור וייבשו בעזרת פן שיער.

ניקוי כתמי דיו בעזרת חומץ לבן

ככל הנראה הפתרון האולטימטיבי מכולם להסרת כתמי דיו מספה וריפודים, הוא החומץ הלבן. חומץ לבן מצוין להסרת פגמים וכתמים עקשניים , ותגלו שהוא חומר ניקוי יעיל למגוון רחב של כתמים ולא רק צבע.

ניקוי ספה באמצעות חומץ לבן מתאים גם לניקוי כתמי דיו מספות עור, שטיחים, מזרנים ומבגדים. הוא יעיל מאוד להסרת ריחות רעים כמנטרל טבעי. הוא מתייבש על ידי כך שהוא מתנדף והריח החריף של החומץ נעלם.

השתמשו חומץ הלבן כחומר ניקוי בצורה הבאה:

 1. ערבבו כף אבקת כביסה, 1 כוס חומץ לבן ו250 מ"ל מים. ערבבו היטב.
 2. טפטפו מעט מהנוזל ישירות לכתם הדיו והמתינו כ10 דקות.
 3. ספגו מטלית נקייה בתמיסה שהכנתם, וסחטו את המטלית מנוזל עודף. שפשפו בעזרתו במקום הכתם דיו.
 4. טבלו מטלית שנייה נקיה במים פושרים, ונגבו היטב את האזור.
 5. ייבשו בעזרת פן שיער לזיזו תהליך הייבוש.

ניקוי כתמי דיו מספה בעזרת מייצב שיער

עוד שיטות הסרת כתמי דיו מספה או משטיחים, הינה באמצעות תרסיס מייצב שיער. שיטה זו הינה יעילה מאוד, רק אם הכתם נוצר זה עתה, כך שהדיו נעלם בקלות. כדאי שיהיה לכם כמה שיותר מידע לשיטות ניקוי שונות. ככל שיהיה לכם מידע רב יותר ובאיזה בדים ניתן יהיה לנקות את הדיו ביעילות, כך הפעולה של הניקוי תצליח לכם יותר.

 1. רססו את התכשיר ישירות לכתם.
 2. ספגו בעזרת נייר סופג.
 3. רססו שנית והפעם המתינו 2-3 דקות.
 4. בעזרת מטלית ספוגה במים פושרים נגבו את האזור.
 5. ייבשו בעזרת פן שיער.

הסרת דיו מספה בעזרת קצף גילוח

סיפורים אישיים של אנשים מעידים אפילו על קצף גילוח המחולל פלאים עם הסרת כתמי דיו מספה ועל כך שהשיטות עובדות, אבל אנחנו ממליצים להיזהר ולבדוק קודם כל באחת מפינות הספה, כדי לוודא שהחומרים הללו אינם גורמים לקילוף הריפוד ולנזקים נוספים.

מהססים להכין תערובת חומרים ביתית? יש אפשרות לרכוש גם חומרים טבעיים מחברות, וכדאי לברר ולחפש המלצות אחר חומר ייעודי המתאים להסרת כתמי דיו.

איך מורידים כתם דיו עם חברה מקצועית

לא בטוחים איך ואיזה חומר מתאים להסרת כתמים מהספה שלכם? הצעד החכם יהיה להתייעץ עם אנשי מקצוע או לחפש אחר הוראות היצרן, במידה ושמרתם על תעודת האחריות של הספה.

הסרת כתמי דיו מספת בד זו אינה משימה פשוטה ובמקרים רבים יהיה צורך לחזור על הפעולה שוב ושוב עד לקבלת תוצאות. חשוב לזכור ששיטות הניקוי עשויות להשתנות בהתאם לסוג הבד והספה, ולכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע עם ניסיון בסוג הכתמים אשר וטיפלו כבר בעשרות ואף מאות ספות כאלו.

מדריכי ניקוי נוספים

התקשרי לsos חזרו אלי מיד קבענו הגיעו בזמן לניקוי ספותוכן מסרתי שטיח לניקוי החסיאו לפני הזמן כל הכבודאחלה שירות מומלץמאד
כרמלה ארביב
כרמלה ארביב
18:50 23 Feb 21
שירות ממש נדיב. הסביר הכל. הגיע בזמן. בגלל הממב עשה מחיר טוב. ניקה בערך שעתיים.התקשר למחרת לשאול איך יצא.. אני ממש ממליצה. הזמין אותו שוב בטוח..
נטלי קפילביץ
נטלי קפילביץ
15:18 06 Feb 21
ניקוי מזרן שהיו בו כתמים רבים. נתנו את הנשמה, עם מכשירים ותכשירים מקצועיים עד לניקוי מושלם של המזרון. הרווחנו מזרון חדש.
RAN SI
RAN SI
12:30 02 Feb 21
איזה ניקיון מושלם, לא להאמין. מצרפת תמונות של לפני ואחרי. קיבלתי ספה מטונפת, מלאה כתמים ולכלוך. הספה נראית חדשה מהחנות.ממליצה בחום!!
Yafit Musai
Yafit Musai
06:47 27 Jan 21
הגעתי אליהם בעקבות המלצות רבות בפייסבוק אין דרך לתאר כמה אנחנו מרוצים. אחרי עבודה מאומצת הספה חזרה להיות יותר יפה מהיום שקנינו אותה . עוד אציין שהיא .כבר עברה ניקוי בעבר ונשארו עליה כמה כתמים אחרי הניקוי אצלהם הכל כולל הכל נעלם .המלצה רותחת למי שבאמת מחפש ניקוי ספות מקצועי
adi moshe
adi moshe
05:37 21 Jan 21
שירות מעולה! ממליצה בחום! סאשה היה מאוד נחמד, עשה את העבודה בצורה הכי טובה שיש- ניקוי שטיח מיוחד שבעלי עיצב! ממש מרוצה מזמינות ותוצאה הסופית!
Jenny Hagai
Jenny Hagai
10:16 07 Jan 21
ממליצה מאד.שלחתי שטיח לניקוי והוא חזר ריחני והצבעים שלו ממש מוארים. השירות מעולה מאד מוקפד לשביעות רצוני המלאה.
אילנה רייס
אילנה רייס
15:53 04 Dec 20
ממליצה בחום SOS clean תוצאות מדהימות ,שירות מעולה ,הגיעו בהתראה קצרה ,דאגו להשיר הכל נקי והכי חשוב הספות יצאו חדשות לגמר והמחיר משתלם .
Yaraslava Yasmin Bruk Podoxik
Yaraslava Yasmin Bruk Podoxik
16:23 21 Oct 20

מאמרים אחרונים- מומלץ לקרוא!

ניקוי ספות בד למוביל
נגן וידאו
ניקוי שטיחים למובייל
נגן וידאו
נגן וידאו
ניקוי ריפודי רכב
נגן וידאו
ניקוי והסרת כתמי דיו
5/5