שעות עבודה: א-ה: 8:00-20:00 ו: 8:00-12:00

ניקוי והסרת כתמי דיו

אחד הכתמים הנפוצים ביותר המצריך מדריך שיטות ניקוי והסרת מספה ושאר הריפודים הם כתמי דיו. כתמים עלו נפוצים במשפחות שבורכו בילדים קטנים שאוהבים לשחק בעטים , טושים ושאר הכלים איתם אפשר בקלות לעשות כתם "מעצבן". או בכל בית בו אנו עובדים על שולחן צמוד לרהיט כגון כיסאות פינת אוכל, ספות וכיסא מחשב. חשוב להיות זהירים כשמדובר בכתם דיו, ולטפל בו לפי מדריך זה על מנת להסירו בביטחה ולא לגרום לנזק בלתי הפיך. אם תפעלו לפי המאמר הזה, נכונה לכם דרך צלחה ובטוחה.

ניקוי כתמי דיו מספה
כתמי דיו

איך למנוע כתמי דיו?

קניתם ספה חדשה ואתם רוצים לשמור על המראה הנקי והאסתטי שלה. זה הרגע לקרוא לכולם לבקש מכל בני המשפחה לא להניח על הספה עיתונים, דפים מודפסים או כלי כתיבה, וגם לא להכין את שיעורי הבית על גבי הריפוד. הדרך היעילה ביותר להסרת כתמי דיו מספה, היא למנוע את היווצרותם מלכתחילה. זה נשמע קל, אך האמת היא שזה כמעט בלתי אפשרי.

גילוי מוקדם מונע קושי בהסרת כתמי דיו

רבים מאתנו, מגלים את כתמי הדיו באיחור. דבר ראשון עם הגילוי יש לנסות לשטוף במים קרים בלבד את הכתם. יש לדעת כי שטיפה של מים חמים, עשויה לגרום להשתרשות הכתם יותר על הבד ולכן מים קרים יהיו טובים להתחלת הניקוי.

לא הצלחתם ? תנסו ניקוי כתמי דיו בעזרת אלכוהול

אחד החומרים הטובים ביותר והבטוחים ביותר לשימוש ניקוי כתמי דיו מספה הוא אלכוהול ג'ל. מרחו מעט מהחומר במרכז הכתם, שפשפו בעדינות את האזור עם כפפות ובעזרת האצבע עד כיסוי מלא של כל הכתם. הניחו לחומר לעבוד ולרכך אותו במשך לפחות 5 דקות. לאחר מכן, יש לשטוף את הבד במים קרים בעזרת מטלית מיקרופייבר נקיה עד לייבוש מוחלט של האזור. יש לחזור העל הפעולה מספר פעמים, עד להיעלמות הטוטאלית של כתמי הדיו. 

עוד שיטת ניקוי כתמי דיו מספה היא באמצעות הסרתו באצטון. אם השיטות הקודמות לא הועילו יש לבדוק את השפעת האצטון באזור מוסתר בלבד, קודם לפעולת הניקוי באזור הנראה לעין.

ניקוי כתמי דיו מספה בעזרת מייצב שיער

עוד שיטות הסרת כתמי דיו מספה, הינה באמצעות תרסיס מייצב שיער. שיטה זו הינה יעילה מאוד, רק אם הכתם נוצר זה עתה, כך שהדיו נעלם בקלות. כדאי שיהיה לכם כמה שיותר מידע לשיטות ניקוי שונות. ככל שיהיה לכם מידע רב יותר ובאיזה בדים ניתן יהיה לנקות את הדיו ביעילות, כך הפעולה של הניקוי תצליח לכם יותר.

הסרת כתמי דיו מספה
כתם דיו הנפוץ ביותר הוא "עט"

הבסיס העומד בכל השיטות הטבעיות להסרה של כתמי דיו מספות, הוא שימוש בחומרים הנמצאים בכל בית. אין צורך בידע כימי או במעבדה משוכללת. כל מה שאתם צריכים זה לקרוא את השיטות השונות, לחפש את המינונים המתאימים לכם, ולצאת לדרך. בחלק מן המקרים תראו הצלחה מידית, במקרים אחרים זהו סיפור של ניסוי וטעייה.

הסרת דיו מספה בעזרת קצף גילוח

סיפורים אישיים של אנשים מעידים אפילו על קצף גילוח המחולל פלאים עם הסרת כתמי דיו מספה ועל כך שהשיטות עובדות, אבל אנחנו ממליצים להיזהר ולבדוק קודם כל באחת מפינות הספה, כדי לוודא שהחומרים הללו אינם גורמים לקילוף הריפוד ולנזקים נוספים.

מהססים להכין תערובת חומרים ביתית? יש אפשרות לרכוש גם חומרים טבעיים מחברות, וכדאי לברר ולחפש המלצות אחר חומר ייעודי המתאים להסרת כתמי דיו.

ניקוי הכתמים עם חברה מקצועית

לא בטוחים איזה חומר מתאים להסרת כתמים מהספה שלכם? הצעד החכם יהיה להתייעץ עם אנשי מקצוע או לחפש אחר הוראות היצרן, במידה ושמרתם על תעודת האחריות של הספה.

הסרת כתמי דיו מספה זו אינה משימה פשוטה ובמקרים רבים יהיה צורך לחזור על הפעולה שוב ושוב עד לקבלת תוצאות. חשוב לזכור ששיטות הניקוי עשויות להשתנות בהתאם לסוג הבד והספה, ולכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע עם ניסיון בסוג הכתמים אשר וטיפלו כבר בעשרות ואף מאות ספות כאלו.

ניקוי והסרת כתמי דיו
5/5

מאמרים אחרונים- מומלץ לקרוא!

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print