שעות עבודה: א-ה: 8:00-20:00      ו: 8:00-12:00

תיקון פרנזים / החלפת פרנזים

קצרים בזמן – השאירו פרטים ונחזור אליכם

שתף :)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

עבודת התיקון הנפוצה ביותר בשטיח היא בדרך כלל תיקון או החלפת פרנזים. מכיוון ששטיחים אוריינטליים עבודת יד או מכונה משתמשים אותנו רבות ביומיום, התדירות הגבוהה של דריכה ושימוש תדיר באמצעות שואב האבק גורמת לו לבלאי. והאלמנט הראשון שנפגע הוא למעשה הפרנזים בשטיח.  

פרנזים הם החלק שלרוחב השטיח בשוליים. הפרנזים עשויים לרוב מכותנה טבעית והוא הבסיס של כל שטיח. למעשה הוא מחזיק את השטיח ועליו בנויה כל היצירה. בסיום תהליך בניית השטיח הפרנזים נקשרים ומגנים על השטיח מפני התפוררות. הזנחת תיקון פרנזים קרוע או כאשר הקשרים נפרמים – היא סכנה משמעות לכל שטיח. גם אם עשוי מכונה ובמיוחד בעבודת יד.

פרנזים הם השלד של השטיח שלכם, שנראה כמו ציצית. הציצית עוברת מקצה אחד של השטיח עד לקצה השני. ברוב השטיחים המזרחיים הם בצבע לבן , אך לעיתים אפשר למצוא אותם גם בצבעים אחרים.

רוב בעלי השטיחים אוהבים את מראה הפרנזים בשטיח שלהם. לרוב זה גם מה שמבדיל בין שטיח עבודת יד כיצירה אומנותית לבין מראה שטיח מודרני. אך לאחרים זה דווקא מפריע. הפרנזים נתפסים בשואב האבק ומצריכים שאיבה של השטיח לרוחב במקום מקצה לקצה לאורך.

תיקון פרנזים
תיקון פרנזים

זמן קריאה משוער: 5 דקות

תיקון פרנזים עשה זאת בעצמך

אם יש ברשותכם שטיח מזרחי עשוי עבודת מכונה, עם כמה כישורי תפירה וידע בסיסי, ובעזרת המדריך הזה – תוכלו לבצע תיקון פרנזים לבד כדי לשמור על היצירה שלכם כמו שצריך ולחסוך כסף רב.

שימו לב: תיקון זה לא מתאים לשטיח עבודת יד מכיון שתפירה חובבנית מורידה מערך השטיח.

במקרים רבים ניתן להחליף או לתקן פרזנים ללא התייעצות מקצועית. אך אם אינכם בטוחים באיזה שטיח מדובר או חוששים לתקן לבד – התקשרו למקצוענים של SOS CLEAN החברה המובילה לתיקון וניקוי שטיחים עבודת יד. כך תחסכו מעצמכם כאבי לב, וכל נזק קבוע שיגרם מניסיון תיקון חובבני.

ניקוי ותיקון שטיחים (פרנזים)
ניקוי ותיקון שטיחים (פרנזים)

אז איך מתקנים פרנזים בשטיח בעצמך

החלפת פרנזים עשה זאת בעצמך – אופציה ראשונה אם המצב ממש גרוע הוא לרכוש פרנזים מוכנים בחנות שטיחים. אם אתם לא מכירים חנות כזאת תוכלו לפנות אלינו לקבל הצעת מחיר. גזרו חתיכת פרנז או צלמו לנו בתמונה ובחרו את הדוגמה המתאימה ביותר.

פרנזים עבודת מכונה מגיעים מוכנים מראש, כך שאין צורך לדאוג לגודל או לחיתוך. אם האזור הפגוע שלכם קטן, יתכן שתוכלו לרכוש קטע קטן בלבד. כפי שאתם יכולים לדמיין, פרנזים חדשים יכולים להראות נהדר, אך עם פרנזים הישנים אתם עלולים לראות הבדל. כך לדוגמה הפרנזים האוריגינלים יראו בלואים וישנים מידי.

המלצתנו, שקלו להחליף את כל הפרנזים לרחוב כל השטיח בשני הקצוות. כך, היצירה שלכם כולה תיראה יפה וחדשה. בלי קשר לתיקון נקודתי או לכל השטיח רכשו כמה סנטימטרים עודפים שתמיד יהיה לכם למקרה חירום.

זכרו: אם אתם לא בטוחים באיזה דרך לבחור אנחנו כאן בשבילכם.

תיקון פרנזים עשה זאת בעצמך – ראשית , אתם צריכים לתפור את האזור שמתפורר. ובכך להגן על השטיח שלכם. תפירת שמיכה לרחוב כל הפרנז יבטיח תפר טוב יותר. תפר השמיכה עובד בדוגמת לולאה לאורך גבול השטיח. השתמשו בחוט כבד המתאים לשטיח ותואם בצבע . השתמשו במחט עבה ותפר כפול גם כן כדי לתפור לאורך כל הקצה החלק לחיזוק שלמות הגבול ולמנוע מהפרנזים להתפרק.

החלפת פרנזים או תפירה – איך עושים את זה

הצמידו את הפרנזים החדשים שלכם מעל הפרנזים הישנים על בסיס השטיח. המיקום צריך להיות בין סיום הצמר ותחילת הפרנז (יש מרווח בין 2-3 ס"מ) . אל תקצצו את הפרנזים הישנים גם אם אתם ממש רוצים להיפטר מהם. חיתוך או גזירת הפרנזים הישנים יפגע בשלמות השטיח ואתם עלולים לגרום לנזק עמוק יותר בתפירה לא טובה.

הניחו את הפרנז החדש לפחות 2 סנטימטרים בתוך גבול השטיח, והשאירו עודף של 2 ס"מ בצדדים.. לאחר מכן קפלו את חוטי הפרנזים הישנים מתחת לשטיח ואת הפרנזים חדשים מתחת לשטיח בקיפול מעליהם. בצורה כזו , צדי הפרנז החדש מתחת לשטיח אמור להיות מעל קיפול חוטי הפרנז הישן. עכשיו אתם מוכנים לתפירה.

בעזרת המחט העבה וחוט מתאים תפרו את הפרנז החדש לבסיס השטיח ולפרנזים הקיימים. בעזרת תפור כפול ולולאה תפרו את כל רוחב השטיח לגבול הפרנז הישן ולבסיס השטיח. כך שהפרנזים החדשים צמודים היטב בלי רווחים ומסתירים לחלוטין את הפרנז הישן. שיטה זו של קשירת לולאה מתאימה לתיקון בלבד ללא החלפת הפרנזים. יש לתפור את השטיח לאורכו.

לחיזוק נוסף של תיקון בתפירה ללא החלפה – ניתן לרכוש סרט חם מיוחד הנדבק בצדו הפנימי של השטיח לאורך גבולך הפרנז. ותפירה עדינה באמצע הסרט לאורך כל הגבול + הדבקה של הסרט תחזיק היטב את חוטי השטיח ותשמור עליו מהתפוררות.

ישנם סרטונים רבים ביוטיוב כיצד עושים את זה עצמאית – לפניכם סרטון אחד שמצאנו עבורכם.

תיקון והחלפת פרנזים מקצועי בעבודת יד או מכונה

חברת תיקון וניקוי שטיחים מקצועית כמו חברתנו SOS CLEAN לעולם לא תציע לבעל שטיח מקורי עשוי עבודת יד תיקון או החלפת פרנזים עבודת מכונה.

מעשה כזה הוא בגידה בערכי המקצוע, ירידת ערך משמעותית של השטיח ופגיעה ביופיו ובמקוריות של השטיח.

אנו בחברת SOS CLEAN מבצעים תיקונים אומנותיים של תיקוני ותפירת פרנזים בעבודת יד. כך למעשה אנו משתמשים בחוטים (בסיס השטיח) של השטיח על מנת לייצר פרנז חדש. או תופרים בעבודת יד מקצועית ושומרים על השטיח מהתפוררות במקרה של נזק קטן ולא משמעותי.

איך מתבצע תיקון / החלפת פרנזים בעבודה יד אומנותית

האומן שלנו המתמחה בתיקוני שטיחים עתיקים בעבודת יד עם ניסיון של שנים והתמחות בכל סוגי השטיחים האוריינטליים למעשה גוזר את הפרנזים הישנים. השיטה מתבססת על פרימת כ- 1-2 ס"מ או יותר בהתאם לדרישת הלקוח מהשטיח, חושף את חוטי הבסיס המקוריים, תופר הגנת לולאה חדשה וקושר קשר מיוחד המייצר פרנז מקורי בעבודת יד.

למעשה שיטה זו. מקצרת את השטיח בכמה סנטימרים , אך מבטיחה עבודה יפייפיה ששומרת על מקוריות וערך השטיח, כאשר אנו מייצרים למעשה פרנזים עבודת יד חדשים חלוטין.

החלפת פרנזים עבודת מכונה היא בדיוק בשיטה של עשה זאת בעצמך, רק שהמומחה שלנו מבטיח לכם ראש שקט מלחלוטין. אנו כמובן נעשה זאת רק על פרנזים אשר מלכתחילה היו עשויים במכונה.

התקשרו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר 0533-00-6162 אנו משקמים , משחזרים ומנקים את כל הסוגים השטיחים שלנו במפעל תוך שמירה על איכות ושלמות השטיח שלכם.

תיקון או תפירת פרנזים מחיר

פריטמחיר
תיקון פרנזים עבודת מכונה מחיר למטר רץ350 ש"ח
תיקון פרנזים עבודת יד מחיר למטר רץ650 ש"ח
תיקון קנטים עבודת מכונה מחיר למטר רץ120 ש"ח
תיקון קנט עבודת יד מחיר למטר רץ350 ש"ח
ניקוי שטיח צמר/ כותנה לפני תיקון במפעל 85 ש"ח למ"ר
תיקון פרנזים / החלפת פרנזים
5/5
לקוחות ממליצים
שירות אדיב מקצועי מאוד והגוןממליץ בחום
Avi faivel
Avi faivel
07:07 21 Oct 21
שלחתי את השטיח לניקוי, השטיח היה עם לכלוך קשה, מזוהם ומטונף ,מלא כתמים של קיא חתולים ועוד. השטיח חזר ריחני ומבריק כאילו עכשיו קניתי אותו, לא מאמינה איך לא עשיתי את זה קודם.תודה רבה, ממליצה בחום:) וגם החתולים ממליצים ;)
רננה לב אורן
רננה לב אורן
15:15 29 Sep 21
היה נהדר מרוצים מאוד מהשירות והמחיר
אור מימונה
אור מימונה
20:39 27 Sep 21
עומדים בזמנים אדיבים והספות יצאו כמו חדשות עובדי עם חומרים איכותיים (אני קצת מבינה בזה) והמחיר ממש לא יקר ביחס לתמורה.כל הכבוד! ממליצה בחום!
Yael Ben-Haim
Yael Ben-Haim
13:03 27 Sep 21
שירות מצויין, מקצועי ומאד אדיב. ממליצה!!
אלונה ברמן
אלונה ברמן
10:04 06 Sep 21
אלכס בחור מקסים ,הבטיח וקיים שירות מהיר טוב ואדיב בניקוי שטיח .בהחלט ממליצה.
Daphna Avital
Daphna Avital
06:36 06 Sep 21
ממליצה בחום על שירות מעולה, אמין עם יחס אדיב והתוצאה-שטיח מתוקן ונקי שכל המשפחה נהנית ממנו😊
Michal Halperin
Michal Halperin
11:58 05 Sep 21
העובד, נריה, נתן שירות מעולה. מסביר פנים, עובד ביסודיות, נתן הסבר על כל שלב בעבודה ועל החומרים בהם השתמש. השקיע תשומת לב ומאמץ בניקוי.
Ayelet Steiner
Ayelet Steiner
07:49 16 Aug 21
SOS ניתן שרות במהירות לאחר שהשארתי פרטים באתר.אלכס חזר אלי עם כל התשובות לשאלות, עם הצעת מחיר הוגנת לבקשה שלי, עזר לי בהתלבטות שלי למסור את השטיח לידיים אחרות! בעיקר הרגיע מקצועית !: לפני קביעת מועד וטיפול מקצועי שלח לי אלכס תמונות וסרט הדגמה והסבר מפורט על הטיפול שיעבור השטיח.נקבע מועד איסוף... השטיח וקיבלתי תמונות של השטיח מתחילת העבודה כשהוא במפעל!!SOS ואלכס עמדו בזמני האיסוף וההחזרה של השטיח וכשזה חזר הוא היה נקי ומריח.המלצה חמה לחברה ולאלכס בפרט.תמיקראו עוד
Tammy Faifer
Tammy Faifer
18:45 07 Aug 21
מאמרים אחרונים בנושא
שלח הודעה
1
כתבו לנו
היי, איך אפשר לעזור?