שעות עבודה: א-ה: 8:00-20:00      ו: 8:00-12:00

תיקון פרנזים / החלפת פרנזים

קצרים בזמן – השאירו פרטים ונחזור אליכם! או חייגו 077-8038986

שתף :)

עבודת התיקון הנפוצה ביותר בשטיח היא בדרך כלל תיקון או החלפת פרנזים. מכיוון ששטיחים אוריינטליים עבודת יד או מכונה משתמשים אותנו רבות ביומיום, התדירות הגבוהה של דריכה ושימוש תדיר באמצעות שואב האבק גורמת לו לבלאי. והאלמנט הראשון שנפגע הוא למעשה הפרנזים בשטיח.  

תיקון פרנזים בעבודת מכונה.

פרנזים הם החלק שלרוחב השטיח בשוליים. הפרנזים עשויים לרוב מכותנה טבעית והוא הבסיס של כל שטיח. למעשה הוא מחזיק את השטיח ועליו בנויה כל היצירה. בסיום תהליך בניית השטיח הפרנזים נקשרים ומגנים על השטיח מפני התפוררות. הזנחת תיקון פרנזים קרוע או כאשר הקשרים נפרמים – היא סכנה משמעות לכל שטיח. גם אם עשוי מכונה ובמיוחד בעבודת יד.

פרנזים הם השלד של השטיח שלכם, שנראה כמו ציצית. הציצית עוברת מקצה אחד של השטיח עד לקצה השני. ברוב השטיחים המזרחיים הם בצבע לבן , אך לעיתים אפשר למצוא אותם גם בצבעים אחרים.

רוב בעלי השטיחים אוהבים את מראה הפרנזים בשטיח שלהם. לרוב זה גם מה שמבדיל בין שטיח עבודת יד כיצירה אומנותית לבין מראה שטיח מודרני. אך לאחרים זה דווקא מפריע. הפרנזים נתפסים בשואב האבק ומצריכים שאיבה של השטיח לרוחב במקום מקצה לקצה לאורך.

תיקון פרנזים
תיקון פרנזים

זמן קריאה משוער: 6 דקות

תיקון פרנזים עשה זאת בעצמך

אם יש ברשותכם שטיח מזרחי עשוי עבודת מכונה, עם כמה כישורי תפירה וידע בסיסי, ובעזרת המדריך הזה – תוכלו לבצע תיקון פרנזים לבד כדי לשמור על היצירה שלכם כמו שצריך ולחסוך כסף רב.

שימו לב: תיקון זה לא מתאים לשטיח עבודת יד מכיון שתפירה חובבנית מורידה מערך השטיח.

במקרים רבים ניתן להחליף או לתקן פרזנים ללא התייעצות מקצועית. אך אם אינכם בטוחים באיזה שטיח מדובר או חוששים לתקן לבד – התקשרו למקצוענים של SOS CLEAN החברה המובילה לתיקון וניקוי שטיחים עבודת יד. כך תחסכו מעצמכם כאבי לב, וכל נזק קבוע שיגרם מניסיון תיקון חובבני.

ניקוי ותיקון שטיחים (פרנזים)
ניקוי ותיקון שטיחים (פרנזים)

אז איך מתקנים פרנזים בשטיח בעצמך

החלפת פרנזים עשה זאת בעצמך – אופציה ראשונה אם המצב ממש גרוע הוא לרכוש פרנזים מוכנים בחנות שטיחים. אם אתם לא מכירים חנות כזאת תוכלו לפנות אלינו לקבל הצעת מחיר. גזרו חתיכת פרנז או צלמו לנו בתמונה ובחרו את הדוגמה המתאימה ביותר.

פרנזים עבודת מכונה מגיעים מוכנים מראש, כך שאין צורך לדאוג לגודל או לחיתוך. אם האזור הפגוע שלכם קטן, יתכן שתוכלו לרכוש קטע קטן בלבד. כפי שאתם יכולים לדמיין, פרנזים חדשים יכולים להראות נהדר, אך עם פרנזים הישנים אתם עלולים לראות הבדל. כך לדוגמה הפרנזים האוריגינלים יראו בלואים וישנים מידי.

המלצתנו, שקלו להחליף את כל הפרנזים לרחוב כל השטיח בשני הקצוות. כך, היצירה שלכם כולה תיראה יפה וחדשה. בלי קשר לתיקון נקודתי או לכל השטיח רכשו כמה סנטימטרים עודפים שתמיד יהיה לכם למקרה חירום.

זכרו: אם אתם לא בטוחים באיזה דרך לבחור אנחנו כאן בשבילכם.

תיקון פרנזים עשה זאת בעצמך – ראשית , אתם צריכים לתפור את האזור שמתפורר. ובכך להגן על השטיח שלכם. תפירת שמיכה לרחוב כל הפרנז יבטיח תפר טוב יותר. תפר השמיכה עובד בדוגמת לולאה לאורך גבול השטיח. השתמשו בחוט כבד המתאים לשטיח ותואם בצבע . השתמשו במחט עבה ותפר כפול גם כן כדי לתפור לאורך כל הקצה החלק לחיזוק שלמות הגבול ולמנוע מהפרנזים להתפרק.

החלפת פרנזים או תפירה – איך עושים את זה

הצמידו את הפרנזים החדשים שלכם מעל הפרנזים הישנים על בסיס השטיח. המיקום צריך להיות בין סיום הצמר ותחילת הפרנז (יש מרווח בין 2-3 ס"מ) . אל תקצצו את הפרנזים הישנים גם אם אתם ממש רוצים להיפטר מהם. חיתוך או גזירת הפרנזים הישנים יפגע בשלמות השטיח ואתם עלולים לגרום לנזק עמוק יותר בתפירה לא טובה.

הניחו את הפרנז החדש לפחות 2 סנטימטרים בתוך גבול השטיח, והשאירו עודף של 2 ס"מ בצדדים.. לאחר מכן קפלו את חוטי הפרנזים הישנים מתחת לשטיח ואת הפרנזים חדשים מתחת לשטיח בקיפול מעליהם. בצורה כזו , צדי הפרנז החדש מתחת לשטיח אמור להיות מעל קיפול חוטי הפרנז הישן. עכשיו אתם מוכנים לתפירה.

בעזרת המחט העבה וחוט מתאים תפרו את הפרנז החדש לבסיס השטיח ולפרנזים הקיימים. בעזרת תפור כפול ולולאה תפרו את כל רוחב השטיח לגבול הפרנז הישן ולבסיס השטיח. כך שהפרנזים החדשים צמודים היטב בלי רווחים ומסתירים לחלוטין את הפרנז הישן. שיטה זו של קשירת לולאה מתאימה לתיקון בלבד ללא החלפת הפרנזים. יש לתפור את השטיח לאורכו.

לחיזוק נוסף של תיקון בתפירה ללא החלפה – ניתן לרכוש סרט חם מיוחד הנדבק בצדו הפנימי של השטיח לאורך גבולך הפרנז. ותפירה עדינה באמצע הסרט לאורך כל הגבול + הדבקה של הסרט תחזיק היטב את חוטי השטיח ותשמור עליו מהתפוררות.

ישנם סרטונים רבים ביוטיוב כיצד עושים את זה עצמאית – לפניכם סרטון אחד שמצאנו עבורכם.

תיקון והחלפת פרנזים מקצועי בעבודת יד או מכונה

חברת תיקון וניקוי שטיחים מקצועית כמו חברתנו SOS CLEAN לעולם לא תציע לבעל שטיח מקורי עשוי עבודת יד תיקון או החלפת פרנזים עבודת מכונה.

מעשה כזה הוא בגידה בערכי המקצוע, ירידת ערך משמעותית של השטיח ופגיעה ביופיו ובמקוריות של השטיח.

אנו בחברת SOS CLEAN מבצעים תיקונים אומנותיים של תיקוני ותפירת פרנזים בעבודת יד. כך למעשה אנו משתמשים בחוטים (בסיס השטיח) של השטיח על מנת לייצר פרנז חדש. או תופרים בעבודת יד מקצועית ושומרים על השטיח מהתפוררות במקרה של נזק קטן ולא משמעותי.

איך מתבצע תיקון / החלפת פרנזים בעבודה יד אומנותית

האומן שלנו המתמחה בתיקוני שטיחים עתיקים בעבודת יד עם ניסיון של שנים והתמחות בכל סוגי השטיחים האוריינטליים למעשה גוזר את הפרנזים הישנים. השיטה מתבססת על פרימת כ- 1-2 ס"מ או יותר בהתאם לדרישת הלקוח מהשטיח, חושף את חוטי הבסיס המקוריים, תופר הגנת לולאה חדשה וקושר קשר מיוחד המייצר פרנז מקורי בעבודת יד.

למעשה שיטה זו. מקצרת את השטיח בכמה סנטימרים , אך מבטיחה עבודה יפייפיה ששומרת על מקוריות וערך השטיח, כאשר אנו מייצרים למעשה פרנזים עבודת יד חדשים חלוטין.

החלפת פרנזים עבודת מכונה היא בדיוק בשיטה של עשה זאת בעצמך, רק שהמומחה שלנו מבטיח לכם ראש שקט מלחלוטין. אנו כמובן נעשה זאת רק על פרנזים אשר מלכתחילה היו עשויים במכונה.

התקשרו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר 0533-00-6162 אנו משקמים , משחזרים ומנקים את כל הסוגים השטיחים שלנו במפעל תוך שמירה על איכות ושלמות השטיח שלכם.

תיקון או תפירת פרנזים מחיר

פריטמחיר
תיקון פרנזים עבודת מכונה מחיר למטר רץ350 ש"ח
תיקון פרנזים עבודת יד מחיר למטר רץ650 ש"ח
תיקון קנטים עבודת מכונה מחיר למטר רץ150 ש"ח
תיקון קנט עבודת יד מחיר למטר רץ450 ש"ח
ניקוי שטיח צמר/ כותנה לפני תיקון במפעל 85 ש"ח למ"ר
תיקון פרנזים / החלפת פרנזים
5/5
לקוחות ממליצים
שלום, קיבלנו שירות מקצועי מחברה זו על ניקוי 5 כורסאות במכללת פתח תקוה. ממליצים בחום
מכללת פתח תקוה
מכללת פתח תקוה
08:25 14 Aug 22
פעם שניה שמזמינים את שירותי SOS cleanלניקוי הספות, השירות מקצועי ביותר, הגיעו שני בחורים מוכשרים עם ניסיון רב, שתיקתקו עבודה והגיעו לתוצאה לא פחות ממושלמת!!! השירות אדיב וזמינות טובה, משתמשים בחומרים איכותיים שלא משאירים גולגולים בבד ובמכשירים חדישים שמאפשרים להגיע לתוצאות מדהימות…ממליצים... בחום!!!!!קראו עוד
Meytal Liberman
Meytal Liberman
17:38 13 Aug 22
שירות מעולה, עמדו בכבוד בכל השגעונות שלנו!
Haim Rodal
Haim Rodal
07:42 09 Aug 22
Did a great and fast job. Very professional.
RIPS ELEVATORS
RIPS ELEVATORS
07:28 09 Aug 22
הייתי מאוד מרוצה, אזמין אותם שוב. שירות מקצועי, הספות כמו חדשות. היו אדיבים, הגיעו בזמן, השקיעו בפרטים.
Ya'ara Misholi
Ya'ara Misholi
05:53 09 Aug 22
אלופים!
Shuri Style
Shuri Style
05:48 09 Aug 22
שרות מצויין ואדיב מחירים נוחים
Hadas Levi
Hadas Levi
05:24 09 Aug 22
מקצוענים, אדיבים ודייקנים. מאוד ממליץ.
איתי דרדיקמן
איתי דרדיקמן
04:29 09 Aug 22
מעולהתודה רבה
אורלי הלל גינזבורג
אורלי הלל גינזבורג
04:16 28 Jul 22
השירות היה מצוין וללא דופי.החל מעמידה בזמנים עבודה מקצועית ללא פשרות והמחיר היה הוגן לחלוטין.תודה ענקית!!!
יעקב יפרח
יעקב יפרח
06:20 27 Jul 22
מאוד מקצועי יעיל ונחמד
Mendel Bensoussan
Mendel Bensoussan
06:14 27 Jul 22
מקצועי אדיב ואמיןשירות דרך הווצאפ ממש נוחוהם זמינים תמיד לכל שאלהממליץ!!!!!
אינור בכר
אינור בכר
19:45 25 Jul 22
מאמרים אחרונים בנושא
חייגו עכשיו דילוג לתוכן