שעות עבודה: א-ה: 8:00-20:00 ו: 8:00-12:00

ניקוי שטיחים

חברת SOS Clean מתמחה מזה שנים בניקוי שטיחים מקצועי מכל הסוגים : ניקוי שטיחים ניידים, ניקוי שטיחים מקיר לקיר, ניקוי שטיחים במפעל, בבית הלקוח או בעסק. שטיחים סינתטיים כגון שטיחי כרמל ושאגי. שטיחים עבודת יד ומכונה כגון שטיחים פרסים, אפגנים, טורקים, סינים ועוד.

ניקוי שטיחים במפעל
ניקוי שטיחים במרכז הארץ

שתי שיטות מומלצות לניקוי שטיחים ניידים:

הראשונה ניקוי שטיחים מקצועי במפעל – אנו ניקח את השטיח מביתכם ונחזיר אותן לכל היותר עד 7 ימי עסקים. בתהליך השטיח יעבור ניעור של כל הלכלוך, חול וכל תוצר אחר אשר הצטבר בין האריגים, השרייה בחומר ניקוי המתאים לסיב השטיח כגון צמר, כותנה, משי או סיבים סינתטיים. קרצוף במכונה מיוחדת וייבוש בתנאים אופטימליים בכדאי לא לפגוע בשטיח. ניקוי השטיחים יכלול: ניקוי עמוק ויסודי ,הסרת כתמים הקשים ביותר, הוצאות כל הלכלוך, נטרול ריחות רעים כגון שתן, קיא, עובש וריקבון. החזרת גמישות מרקם השטיח למצבו הראשוני. התוצאות שמתקבלות הן שטיח במצב כמעט חדש לחלוטין.

תהליך ניקוי שטיחים במפעל – הדגמה

השיטה השנייה ניקוי שטיחים מקצועי בבית הלקוח – בתהליך השטיח יעבור ריסוס בחומר המתאים לסוג הסיב. השרייה של 15 דקות לריכוך הכתמים ונטרול הריחות. ובעזרת מכונה שמנקה בשיטת הזרקה-ויניקה יעבור שטיפה. השטיח יתייבש תוך 24 שעות בבית הלקוח, והתוצאות שהתקבלו – ניקוי על פני השטח בלבד , הסרת כתמים קלים עד בינוניים וניקוי וחיטוי על פני השטח בלבד. סוג הניקוי הזה מתאים בעיקר לשטיחים שטוחים מבד סינתטי ואינו מתאים לשטיחי שאגי ולשטיחים מבד טבעי.

ניקוי שטיחים סינתטיים
ניקוי שטיחים סינטתיים במפעל

ניקוי שטיחים ניידים טבעיים

מקורם של שטיחים עשויים עבודת-יד הוא כנראה מונגוליה או טורקסטן בין האלף ה-4 לפנה"ס לאלף ה-2 לפנה"ס. אריגת שטיחים הוכנסה לראשונה לספרד במאה ה-10 לספירה בידי המורים. מסעות הצלב הביאו לאירופה שטיחים טורקיים, שם שימשו לתלייה על קירות או כיסוי לשולחנות. עם פתיחת דרכי המסחר במאה ה-17 הגיעו שטיחים פרסיים לראשונה למערב אירופה, אך רק במאה ה-18 החל שימוש נפוץ בשטיחים ככיסוי לרצפות. פרט למטרות נוי, שטיח עשוי לשמש להפחתת רעשים ואובדן חום דרך הרצפה. קיימים שני סוגי שטיחים עיקריים: שטיחים קילים, הארוגים שתי וערב ושטיחי קשירה, שהם אריגים שעליהן נקשרות לולאות-לולאות חוטים בצפיפות גבוהה. הארצות העיקריות המייצרות שטיחים עבודת יד כיום הן איראן, טורקיה, פקיסטן, סין, טורמניסטן ואפגניסטן. שטיחים ביתיים נהוג לנקות על יד שימוש בשואב אבק. אך בעבר היה נפוץ יותר השימוש בחובט שטיחים.

ניקוי שטיחים עבודת יד במפעל
ניקוי שטיחים עבודת יד במפעל

שטיחים עבודות יד יקרים מאוד , עלות נעה בין אלפי שקלים בודדים ואף עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים. ככל שהשטיח ישן יותר אך שמור מחירו עולה. היום הדרך היעילה ביותר לניקוי שטיח עבודת יד – הוא להזמין חברה לניקוי שטיחים מקצועית, אשר תיקח את השטיח מביתכם ותחזיר אותו תוך 5 ימי עסקים.

ניקוי שטיחים טבעיים עבודת מכונה
ניקוי שטיחים טבעיים עבודת מכונה

ניקוי שטיחים ניידים סינתטיים

מקומם של השטיחים הסינתטיים בבתים בכל רחבי הארץ גדול מאוד. בין אם מדובר על שטיח קטן בחדר ובין אם מדובר על שטיח בינוני או אפילו גדול מידות בסלון, הדגמים הסינתטיים מרובים יותר מאשר הדגמים שארוגים ביד, מחומרים טבעיים.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר
ניקוי שטיחים סינתטיים בבית הלקוח


למרות שמחירם נמוך יותר, אין ספק שחשוב לשמור על ניקיונם של הדגמים הסינתטיים לא פחות מאלה הטבעיים. באמצעות הקפדה על שאיבת השטיח אומנם תשמור אותו נקי יותר מאבק על פני השטח , נעים יותר לעין אך לעולם לא תצליחו לנקותו מאבק , חול ,לכלוך כגון פירורי אוכל ועוד, עמוק בפנים בתוך האריגה. מכאן חשוב לשמור על בריאותכם וחשוב מאוד להזמין חברת ניקוי שטיחים אשר תוכל לנקות את השטיח שלכם בניקוי עמוק ויסודי.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר

שטיח מקיר לקיר
שטיח מקיר לקיר יוקרתי ומעוצב

שטיחים מקיר לקיר הוא כיסוי המחובר לרצפה, העשוי בדרך כלל מאריגה עבה – לעיתים קרובות מצמר אך גם כותנה, קנבוס, קש, או כל תחליף סינתטי – ומודבק על פי רוב לשכבת בסיס עשויה שתי וערב. לאחר מכן נגזר ונתפר להתאמת המידות ומחוזק לרצפה במסמרים, סיכות או דבק.

ניקוי שטיח מקיר לקיר תקריב
ניקוי שטיח מקיר לקיר

ניקוי שטיחים מקיר לקיר אינו פופולריים בבתים בישראל, ניתן למצוא מעט מאוד עיצוב בית שהשטיחים הם חלק אינטגרלי מהריצפה. לצד היתרון המובן של חמימות הריצפה, ולעובדה שניקיון בספונג'ה הוא הכרח של כל אמא במשפחה בישראל. ישנו חיסרון בולט בכך שקשה מאוד לשמור על השטיחים נקיים. הסרת כתמים היא כמעט בלתי אפשרית וכל נוזל שנשפך מוסיף עוד אחד לאוסף.

כתמי קפה על שטיח
כתמי קפה בניקוי שטיחים מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר במשרדי חברה או במשרדים יוקרתיים היא תופעה קיימת לא מעט. חברות ומשרדי חברה מחזיקות בחברות ניקיון המתחזקות מידי שבוע בניקיונות המשרדים ובכך שומרת על ניקוי השטיחים. שאיבה על בסיס שבוע ומכשירי ניקוי כמו קרצוף ריצפות אומנם מביאות לתוצאות יפות. אך בכל מקרה רצוי להזמין חברת ניקוי שטיחים מקיר לקיר מידי שנה לפחות, על מנת להחזיר את השטיחים לצבעם המקורי והורדת כל כתמי הקפה , תה , ושאר הכתמים שהצטברו במהלך השנה.

הסרת כתמי קולה , תה , קפה, בוץ וחלודה משטיח
הסרת כתמי קולה , תה , קפה, בוץ וחלודה

עם חברתנו SOS Clean תעשו את הניקוי ברמה הגבוהה ביותר , הכוללת הסרת כתמים חדשים וישנים עד לחידושו המלא כולל אחריות מלאה לעבודה. תוך היענות מהירה ביותר , לרוב תוך 24 שעות , ובזמנים נוחים – בשעות הערב המאוחרות , כך שהמשרד יכול לחזור לפעילות מלאה החל משעות הבוקר.

כתמי רגליים על שטיח
זה יכול לקרות לכל אחד
ניקוי שטיחים
5/5

מאמרים אחרונים- מומלץ לקרוא!

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print