שעות עבודה: א-ה: 8:00-20:00      ו: 8:00-12:00

ניקוי שטיחים עצמי : איך לנקות שטיח לבד

קצרים בזמן – השאירו פרטים ונחזור אליכם

איך לנקות שטיח לבד – הסיבה שרשמנו מדריך זה, הוא כי אחד הדברים שמפריעים לרבים החולים על ניקיון, זה שאינם יודעים איך לבצע ניקוי שטיחים עצמי ברמה טובה. במיוחד שמדובר באחד הפריטים העיצובים הבולטים ביותר אחרי הספות, אחד האקססוריז החשובים בכל חדר או הסלון. פשוט חובה לדעת לעשות הסרת כתמים משטיחים בקלות על מנת שתמיד יראו נקיים ומצוחצחים!

ניקוי שטיחים באופן עצמאי. הסרת כתמים משטיחים
ניקוי שטיחים עצמי – שאיבה שבועית חשובה על שמירת השטיח

במדריך זה – תקבלו את כל הטיפים החשובים לתחזוקה נכונה וניקוי עצמי ברמה גבוה. שימו לב לפרטים הקטנים וקריאה מהנה…

שטיח יכול להיות צבעוני, או פרוותי רך ונעים, ועשוי להיות גם יוקרתי. שטיח הוא אחד האלמנטים הדומיננטיים, המקנים אווירה מיוחדת למרחב. יד ביד, הוא גם האלמנט הכי נמוך (אחרי הרצפה). ולכן, סובל מהכי הרבה לכלוך שמגיע אליו.

כתמי הלכלוך מגיע מאבק, מסוליות נעליים ואף משומן וזיעת גוף עם הולכים עליו עם רגליים יחפות. הכתמים יכולים להגיע גם מבעל החיים האהוב שלנו, שאוהב לשכב עליו ולפעמים מסתם משהו שנופל לנו מהידיים. וכשצריך לנקות את השטיח, אנחנו לא תמיד יודעים איפה להתחיל. רוצים לדעת כיצד עושים הסרת כתמים משטיחים? אנחנו מיד נגיע לשם, אך קודם דעו למה זה חשוב כפליים לשמור עליו נקי.

נתחיל בזה, למה בכלל חשוב לשמור על השטיחים נקיים

לכולנו ידוע שאבק יכול לגרום לבעיות כמו אלרגיות ואף במקרים מסויימים לאסתמה, אחד הגורמים הידועים הוא קרדית אבק הבית הנפוץ בכל שטיח בישראל. עובש הוא הגורם השכיח השני אשר נוצר עם מעט לחות ופירורי אוכל. ולכן חשוב להקפיד על ניקיון ושמירה על השטיח. מכיוון ששטיח מלוכלך יכול לייצור גם משטח להעברת מחלות ובקטריות. לכן אל תזניחו את הניקוי. חשוב מאוד להקפיד תדיר על ניקוי שטיחים עצמי (לבד) הנמצאים בביתנו או במשרדנו. את הניקוי העצמי ניתן לעשות לבד ובקלות ואין צורך לשלוח את השטיח שלכם לחברת ניקיון בכל פעם שנשפך לכם משהו על השטיח.

איך לנקות שטיח לבד – מתחיל בשלב השאיבה

איך מתחילים: כאשר אתם ניגשים לנקות שטיח לבד, בשלב הראשון צריך להוציא את החול שהצטבר אל פני השטח. פעולה זו טובה מאוד לשטיחים בעלי שערות גבוהים וגם קצרים. תשתדלו לעשות זאת ביום ניקיון היסודי בביתכם, כבר בתחילת הניקיון הפכו את השטיח על הפוך על הרצפה. פעולה זו תעזור לגרגירי החול שהצטברו לרדת אל פני השטח. תשאבו עם שואב עוצמתי, כלומר בצד ההפוך שם השטיח. תהפכו שוב ואז תשאבו טוב גם בצד העליון. למי שאין שואב אבק ביתי חזק. ניתן לעשות זרת בדרך קצת מיושנת יותר, עליכם לשים אותו על מעקה החלון ולדפוק בו בעזרת דופק שטיחים. ניתן להשתמש בכל פריט אשר יכול להביא דפיקות חזקות. בשלב זה, אתם תסירו לא רק חול שהצטבר אלה גם תנערו את הקרדית אבק הבית שנמצאת אי שם בסיבים.

מדריך הסרת כתמים משטיחים

בשלב הבא של המדריך ניקוי שטיחים עצמי (לבד) לאחר שניקיתם את גרגירי החול והאבק שהצטבר, זה הזמן בו אנו נבצע הסרת כתמים משטיחים. את המשימה הזו ניתן גם כן לעשות בשתי דרכים: ניקוי עם ערכת ניקוי לשטיחים שתקנו בסופר או בעזרת חומרי ניקוי טבעיים שיש לכל אחד בבית.

דרך ראשונה: חומר לניקוי שטיחים עצמי

אפשרות קלה ונוחה היא להשתמש בחומרי לניקוי שטיחים אשר נמכרים ברשתות הסנו. חומרים אלו מכילים חומרי ניקיון כימיים המיועדים להסרת כתמים. עליכם לפעול לפי הוראות היצרן: להתיז אותם על השטיח ממרחק של 30 ס"מ ובעזרת מברשת לשפשף באופן שיטתי עד הופעת קצף לבן. לאחר השפשוף , נמתין עד שהחומר יעשה את העבודה או עד שהחומר יתייבש על השטיח. ואז נשאב בעזרת שואב אבק או בעזרת דלי ומים חמימים עברו על השטיח עם מטלית אשר תספוג את החומר. 

דרך שניה: ניקוי שטיחים עם סודה לשתייה או חומץ

ניקוי שטיחים עם סודה לשתייה: היא דרך טובה לא פחות, והרבה יותר ידידותית לסביבה. תגלו להפתעתכם ששימוש בסודה לשתייה להסרת כתמים היא פשוט נפלאה. הסודה לשתייה מתאימה לכל סוגי הבדים והריפודים ללא חשש לבצע נזק או מפגע בלתי הפיך. ניקוי שטיחים עם אבקת סודה לשתייה ידוע גם כחומר מנטרל ריחות יעיל במיוחד. היכולת של ספיגת הנוזלים הופכת אותו לחומר שחובה להחזיק בכל בית עם תינוקות ובעלי חיים. אם ראיתם כתם שתן שזה עתה נוצר. פשוט אבקו את המקום ותנו לסודה לעשות עבורכם את הפלאים.

ניקוי שטיחים עם חומץ: השימוש בחומץ נעשה באותו העיקרון של סודה לשתייה. היא מנטרלת ריחות טבעית, מנטרלת חיידקים ועושה פלאים גם כן בהסרת כתמים. חשוב רק לא להפריז בכמות החומץ שאתם משתמשים ולבצע בדיקה במקום נסתר. איך לנקות שטיח עם חומץ הוא קל ופשוט. קחו דלי עם 4 ליטר מים חמים אשר מהול בכוס חומץ או כוס אבקת סודה. טבלו את המברשת בדלי ושפשפו את הכתמים אשר על השטיח באופן שיטתי בצורה מבוקרת ושווה. סיימתם, תנו לסודה לשתיה והחומץ מעט זמן לעבוד ולאחר מכן מלאו את הדלי במים חמימים חדשים ונגבו את השטיח עם מטלית. סיימתם. 

לאחר יישום מדריך איך לנקות שטיח – מה עושים?

לאחר שסיימנו ניקוי שטיח לבד, תנו לו להתייבש. מומלץ לתלות אותו על החלון במרפסת או אפילו על הדלת. אין בשום אופן לתת לשטיח להתייבש כאשר הוא במצב הפוך.  והנה לכם שטיח נקי מאבק, גרגירים וכתמים ואפילו קרדית אבק הבית. על מנת לתחזק את השטיח באופו קבוע, עליכם לעשות את פעולה זו פעם בחודש ובהחלט תוכלו לשמור על השטיח שלכם נקי לאורך זמן. נראה לכם מסובך?  דעו לכם שתמיד תוכלו להזמין פעם בשנה או שנתיים ניקיון שטיחים מקצועי בביתכם או ניקוי שטיחים במפעל אשר יעשה עבורכם את העבודה

מדריך ניקוי שטיחים עצמי בבית כמו מקצוען

רוצים לבצע ניקוי שטיחים לבד אחד כזה שלא יבייש אף איש מקצוע? המדריך הבא הוא בשבילכם. אך הוא מתאים רק עבור אנשים שגרים בבית פרטי ויש להם גינה או חניה פרטית אותה נהפוך למשטח עבודה. כל מה שתצטרכו הוא דופק שטיחים או סוג של מקל כבד, מטאטא, מגב, דלי, זרבובית השקייה וצינור מים נגיש.

איך לנקות שטיח שלב אחרי שלב

1. תלו את השטיח ודפקו בו בעזרת דופק שטיחים או מקל כבד עד שאינכם רואים יותר חול שנופל מהשטיח. אופציה נוספת במידה וזה לא אפשרי שאבו את השטיח משני הצדדים.

2. בעזרת זרבובית השקיה מהול במים ואבקת כביסה בריכוז גבוה, נשקה את השטיח. ונמתין מספר דקות עד שהחומר יעבוד.

3. בעזרת מטאטא , נבריש טוב טוב את סיבי השטיח. במידה ואין מספיק מים, השקו את השטיח עם צינור מים. הברישו שוב את השטיח עד להסרת הכתמים הקשים.

4. בעזרת צינור מים נשתמש בלחץ הגבוהה ביותר שניתן לקבל ונשטוף טוב טוב את השטיח מחומרי הניקוי. אם נשאר כתם נקודתי, ננסה להוריד אותו בעזרת לחץ מים.

5. בעזרת המגב, נגרוף את המים מחוץ לשטיח. פעולה זה חשובה מאוד. ואתם חייבים לבצע אותה בעזרת הפעלת כוח מירבי לקבלת שטיח במינימום מים שאפשרי.

6. נתלה את השטיח לייבוש תחת כיפת השמש ונמתין לייבוש מלא. אם יש ברשותכם מאוורר שתוכלו לכוון על השטיח הדבר יסייע בתהליך הייבוש.

מדריך ניקוי שטיחים עצמי זה , מתאים לשטיחים סינטטיים וטבעיים כאחד. אך אינו מומלץ לשטיחים טבעיים עשויים עבודת יד או מכונה או שטיחי שאגי. שטיחים אלו תהליך הייבוש אורך זמן רב יותר ועלול להתפתח סימני עובש.

אפשרות נוספת איך לנקות שטיח לבד

הכירו את הטכנולוגיה המהפכנית איך לנקות שטיחים וריפודים עצמי – קירבי!

מתוך אתר קירבי ישראל:

"ה כ ל   ל ב י ת   ב מ כ ש י ר    א ח ד

חברת קירבי ארה"ב  נוסדה בשנת 1914 הוגה הרעיון של מערכת ניקוי קירבי היה ג'יימס קירבי.שיטת השיווק בכל רחבי העולם היא ע"י הדגמה בבית הלקוח/העסק ע"י נציג מורשה מטעם החברה (ראה רשימת סניפים מורשים עצמאיים).

מערכת קירבי הינה מערכת רב תכליתית האחראית לניקוי ותחזוקת הבית כגון:

  • מערכת שאיבה ייחודית מסוגה המגיעה לניקיון מקסימלי לשטיחים מזרנים ובכל אזורי הבית.  
  • מערכת שטיפה בניקוי יבש של שטיחים ומערכות ישיבה.
  • מערכת פוליש להברקת רצפות ופרקטים.
  • מערכת שיוף, הברקת רהיטים וניקוי ספות עור, ניקוי אריחים ואפילו מסג' מפנק.
  • מערכת מברשת טורבו המבצעת שאיבה עמוקה למערכות ישיבה ומזרנים.
  • מערכת מפוח אוויר – מפוח אוויר שכולל מדחס אוויר, צביעת קירות ורהיטים, ניקוי חלונות."
מאוד מרוצה מהשירות המהיר וטיפ שנתת לי.ילדים שלי השאירו ברכב סליים ברכב ועוד הפוך ולא ידעתי. מתי שגיליתי כבר היה מאוחר. הסליים ניכנס כל כך חזק בתוך הריצפה ברכב שבלתי איפשרי היה להוציא אותו. פניתי s clean ובחור נתן לי טיפ. אצטון וסכין לא חדה. זה עבד. תודה רבה לכם!
Alex Drakin
Alex Drakin
08:12 01 Apr 21
הגיעו מעכשיו לעכשיו, שעה אחרי שהשטיח הוכתם הם כבר באו לקחת מהדירה שלי. עשו עבודה טובה ובזמן שהובטח. היו אדיבים ונתנו שירות מצוין.
Maya raderman
Maya raderman
17:23 12 Mar 21
התקשרי לsos חזרו אלי מיד קבענו הגיעו בזמן לניקוי ספותוכן מסרתי שטיח לניקוי החסיאו לפני הזמן כל הכבודאחלה שירות מומלץמאד
כרמלה ארביב
כרמלה ארביב
18:50 23 Feb 21
שירות ממש נדיב. הסביר הכל. הגיע בזמן. בגלל הממב עשה מחיר טוב. ניקה בערך שעתיים.התקשר למחרת לשאול איך יצא.. אני ממש ממליצה. הזמין אותו שוב בטוח..
נטלי קפילביץ
נטלי קפילביץ
15:18 06 Feb 21
ניקוי מזרן שהיו בו כתמים רבים. נתנו את הנשמה, עם מכשירים ותכשירים מקצועיים עד לניקוי מושלם של המזרון. הרווחנו מזרון חדש.
RAN SI
RAN SI
12:30 02 Feb 21
שירות מעולה! ממליצה בחום! סאשה היה מאוד נחמד, עשה את העבודה בצורה הכי טובה שיש- ניקוי שטיח מיוחד שבעלי עיצב! ממש מרוצה מזמינות ותוצאה הסופית!
Jenny Hagai
Jenny Hagai
10:16 07 Jan 21
ממליצה מאד.שלחתי שטיח לניקוי והוא חזר ריחני והצבעים שלו ממש מוארים. השירות מעולה מאד מוקפד לשביעות רצוני המלאה.
אילנה רייס
אילנה רייס
15:53 04 Dec 20
ממליצה בחום SOS clean תוצאות מדהימות ,שירות מעולה ,הגיעו בהתראה קצרה ,דאגו להשיר הכל נקי והכי חשוב הספות יצאו חדשות לגמר והמחיר משתלם .
Yaraslava Yasmin Bruk Podoxik
Yaraslava Yasmin Bruk Podoxik
16:23 21 Oct 20
ניקוי שטיחים עצמי : איך לנקות שטיח לבד
5/5

מאמרים אחרונים- מומלץ לקרוא!