שעות עבודה: א-ה: 8:00-20:00      ו: 8:00-12:00

ניקוי כתמי זיעה ושומן גוף

קצרים בזמן – השאירו פרטים ונחזור אליכם

לפעמים נראה לנו שאנחנו פשוט לא מפסיקים להזיע. גם כשהקיץ כבר מאחורינו ואני מתרווחים על הספה, מתכסים בשמיכת הטלוויזיה פתאום אנחנו מרגישים שזה קורה. זה הוא לא מאמר איך ולמה כי זהו המצב, אך הדבר מעצבן במיוחד כאשר הספות האהובות שלנו שאנו שומרים עליהם בקנאות, מקבלות כתמים צהובים או שחורים לא מוסברים בלי ששום דבר נשפך לנו על הספה. זה קורה על המזרונים וגם על השטיחים ואין לנו כל כך דרך למנוע מזה לקרות. אך מה שניתן לעשות הוא לקרוא את המדריך המלא לניקוי כתמי זיעה ושומן גוף מספות, ממזרונים ומשטיחים. אל דאגו כי כתמי זיעה פשוטים להסרה ואינם גורמים לנזקים אם תשמרו על הכללים. אך אם תזניחו את הכתמים אתם עלולים להיות מופתעים למה הם מסוגלים.

ניקוי כתמי זיעה מספות , ניקוי כתמי זיעה ממזרונים
ניקוי כתמי זיעה מספות, משטיחים וממזרונים

מאפייני זיעה ושומן גוף

זיעה מופרשת מבלוטות זיעה בצורה מימית, זהו תהליך טבעי המתרחש ביונקים ותפקידו לקרר את הגוף. בהפרשה מהגוף הזיעה מורכבת מנתרן שזהו מלח, מים בעיקר, חנקן, חומצות וכמויות קטנות של מפיצי ריח. זיעה מבלוטות באזור הבית השחי מפריש גם חומריים שומניים. שילוב כל אלו ופירוק חומרים אורגניים הנגרמים על ידי החיידקים בזיעה מפרישים את ריחות הזיעה שאנו לא כל כך אוהבים. גומרי הזיעה הם לא רק פעילות ספורטיבית כתוצאה מחימום הגוף כי גם מצב של סטרס, עצבנות, לחץ נפשי,כאב ובחילה עלולים ליצור את תגובת הגוף ולהגביר אף יותר את התופעה.

ניקוי כתמי זיעה מספה

כיצד נזהה כתם זיעה ושומן גוף על הספה

חוץ מבגדים שאנו לובשים הנוטים לקבל כתמי זיעה לא רצויים אך זה ברור לנו שזה קורה. הספה היא הפריט הנוטה הכי הרבה להתלכלך מכתמי זיעה. מה לעשות שאנו אוהבים לשכב על הספה שלנו בלי חולצה ולהנות מהבריזה אפילו הקצרה שה מקרר לנו את הגוף. אך גם אם לבשו חולצה זה אינו מציל אותנו מהכתמים. כתמי זיעה לרוב יהיו צהובים בספה בהירה וכהים בספה כהה. כתמי זיעה מכסים את הספה בשכבה דקה בהתחלה ומופיעים בצורות גימטריות לא ברורות, לא עגולים ולא מלבנים. כתמי זיעה יכולים אף להופיע כמו זיגזגים קטנים ולפעמם יראו כמו כתם מים עגול עם קצוות לא מעוגלים. הצטברות גדולה של כתם זיעה עלול להתכסות בסופו של דבר בשכבת שומן גוף כתוצאה של אי ספיגה של השומן בספה כאשר הוא מתערבב עם הזיעה שלנו. הוא יהפוך לשכבה חלקה ולעיתים אף מבריקה.

יש להבדיל בין כתמי שומן גוף לשמן – קראו את המדריך הבא לניקוי כתמי שמן

למה חשוב לא להזניח ניקוי כתמי זיעה

כתמי זיעה מכילים בין היתר כפי שנאמר תערובת שומנים, סוכרים חלבונים וחומצות. השומנים גורמים לנו לאורך זמן לכתמים קשים יותר להסרה. ותערובת של כל אלו יחד הוא כר גידול פורה לחיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים כמו למשל קרדית אבק הבית. אלו בתורם מפרקים את החלבונים ויוצרים ריחות זיעה קשות ועם הזמן זה עלול להחריף ולתת לספה שלכם ריח לא נעים. אך הסיבה הכי חשובה היא החומצות המופרשות. אלו, בבדים טבעיים ואף אנשים מבוגרים הנוטלים תרופות מייצרים זיעה המפרישה חומצות ורעלים והדבר עלול לגרום לכתמי זיעה הצובעים את הבד לצמיתות ואינם ניתנים להסרה אם לא טופלו בזמן. אפילו ספות עור מזיעה באזור הידיים הרגליים והראש פוגעים עת עת בשכבת ההגנה ומורידים בסופו של דבר את צבע הספה.

אז איך מנקים כתמי זיעה ושומן גוף מספות

כמובן שהדרך היעילה ביותר לניקוי כתמי זיעה מספות היא לקרוא למומחים לניקוי ספות, אך מדריך זה הוא סירת הצלה עבורכם לנסות לבצע את הניקוי בעצמכם. שיטה קלה בהשקעה קטנה יכולה לחסוך לכם הרבה זמן וכאבי ראש והיא לרכוש מוצר ביתי לניקוי כתמי זיעה מספות באופן עצמאי. מוצר זה מכיל אינזימים הידועים כמפרקי חלבונים ושומנים אותם בעצם אנו ראוים על הספה. התכשיר עובד בצורה נפלאה ומהירה בשיטת רסס, הברש ונגב. אך אם אתם רוצים לבצע את הניקוי ללא השקעה כספית ניתן לבצע את הניקוי באמצעות אבקת כביסה או מסיר כתמים לבגדים המכיל אינזימים כמו למשל "ואניש קליה" גולד לספות, ריפודים ומזרונים בצבע לבן או ואניש קליה הרגיל המתאים לריפודים צבעוניים.

שיטה 1 – הכינו בקערה תערובת של 4 ליטר מים וכף ממסיר הכתמים. בעזרת מברשת עדינה טבלו בחומר ושפשפו את האזור המוכתם. אל תשתמשו בהרטבת יתר. נסו להשתמש בכמות קטנה ככל האפשר. תנו לחומר חצ שעה של השרייה ונגבו בעזרת מגבת יבשה. חזרו על הפעולה בעת הצורך.

שיטה 2 – חומץ לבן הוא פתרון זמין במידה ויש כתם קטן ממנו תרצו להיפתר מהר, הוא גם חומר מעולה לנטרול ריחות טבעי הנעשה שימוש גם בהסרת ריחות שתן. לאחר ניקוי בעזרת החומץ שפו טוב את האזור בעזרת מים חמים וייבשו בעזרת פן לשיער.

שיטה 3 – שימוש באלכוהול יפרק את החיידקים וימנע מהריח להתפשט הוא גם כול לעזור בהסרת וריכוך הכתמים כך שהוא יתנגב בקלות. בדקו באזור נסתר את תגובת האלכוהול עם הבד. הרטיבו מעט מטלית מיקרופיבר ונגבו את האזור בעזרתו.

שיטה 4 – לכתמים קשים מאוד ישנה שיטה קצת מסוכנת ומתאימה רק לריפוד לבן ומזרונים. תוכלו לדלל אקונומיקה או כלור עם מים ולשטוף את האזור. אם יש לכם אקונומיקה בריכוז נמוך לא כזה הנועד לשטיפת הרצפה – מומלץ להשתמש בו.

ניקוי כתמי זיעה ממזרונים

ניקוי כתמי זיעה ושומן גוף ממזונים אפשר לעשות בעזרת אוקונומיקה או כלור. שימו לב – אנו לא ממליצים לבצע את השיטה הזאת לבד, וממליצים לפנות אלינו לניקוי כתמי זיעה ממזרונים עם חומרים מתאימים לניקוי מזרן. אך אם אתם מתעקשים קבלו מאיתנו את המידע הנחוץ. מלאו דלי מים ב4 ליטרים מים קרים והוסיפו 2 פקקים של אוקונומיקה לריצפה. נסו בעזרת מטלית מיקרופייבר במקום נסתר כמו למשל בצד השני של המזרן או בפינה העליונה של המזרן הקרוב למשענת ראש שם הינה פינה נסתרת טובה. טבלו את המטלית בדלי , סחטו ועברו מעט מהמטלית למזרן. תנו לחומר השרייה ארוכה וחזרו יום למחרת לבדיקת יציבות הצבע. אם המזרן החליף צבע סימן שהמזרן אינו מתאים להלבנה. אם הכל בסדר ניתן להמשיך לכתמים. ניתן לערבב את האקונומיקה יחד עם ואניש קאליה או אבקת כביסה לקבלת לא רק פעולת הלבנה אלה גם ניקוי. אקונומיקה כמובן מבצעת חיטוי מצויין והשמדת כל החיידקים.

ניקוי כתמי זיעה ושומן גוף משטיחים

כתמי זיעה אינם נפוצים יתר על המידה על השטיחים כי לרוב אנו לא הולכים יחפים בבית על השטיח. אך אלו מאיתנו שמחזיקים בעלי חיים, יעידו שגוון השטיח הפך לצהבהב עד חום-שחור. כתמי זיעה על השטיח ניתן לזהות לא רק לפי צבעו אלה בעיקר בגלל ריחו. אם נקרב את האף נריח מייד שמדובר בריח הכלב או החתול שלנו. זיעה ושומן גוף יפריש ריחות רעים הניתנים לניקוי בקלות רבה אם תשלחו את השטיח שלכם לניקוי יסודי במפעל. ואם מדובר על שטיח בחדר מקיר לקיר – תוכלו להזמין חברת ניקוי המתמחה בניקוי כתמי זיעה משטיחים מקיר לקיר. אם תרצו לבצע את הניקוי לבד – מומלץ לבצע אותו בעזרת תכשירי ניקוי לשטיחים כמו סנו או יעקבי. כאשר הכתמים הם בעיקר של שומן וזיעת גוף התכשיר ידע להתמודד איתם מצויין.

מאוד מרוצה מהשירות המהיר וטיפ שנתת לי.ילדים שלי השאירו ברכב סליים ברכב ועוד הפוך ולא ידעתי. מתי שגיליתי כבר היה מאוחר. הסליים ניכנס כל כך חזק בתוך הריצפה ברכב שבלתי איפשרי היה להוציא אותו. פניתי s clean ובחור נתן לי טיפ. אצטון וסכין לא חדה. זה עבד. תודה רבה לכם!
Alex Drakin
Alex Drakin
08:12 01 Apr 21
הגיעו מעכשיו לעכשיו, שעה אחרי שהשטיח הוכתם הם כבר באו לקחת מהדירה שלי. עשו עבודה טובה ובזמן שהובטח. היו אדיבים ונתנו שירות מצוין.
Maya raderman
Maya raderman
17:23 12 Mar 21
התקשרי לsos חזרו אלי מיד קבענו הגיעו בזמן לניקוי ספותוכן מסרתי שטיח לניקוי החסיאו לפני הזמן כל הכבודאחלה שירות מומלץמאד
כרמלה ארביב
כרמלה ארביב
18:50 23 Feb 21
שירות ממש נדיב. הסביר הכל. הגיע בזמן. בגלל הממב עשה מחיר טוב. ניקה בערך שעתיים.התקשר למחרת לשאול איך יצא.. אני ממש ממליצה. הזמין אותו שוב בטוח..
נטלי קפילביץ
נטלי קפילביץ
15:18 06 Feb 21
ניקוי מזרן שהיו בו כתמים רבים. נתנו את הנשמה, עם מכשירים ותכשירים מקצועיים עד לניקוי מושלם של המזרון. הרווחנו מזרון חדש.
RAN SI
RAN SI
12:30 02 Feb 21
שירות מעולה! ממליצה בחום! סאשה היה מאוד נחמד, עשה את העבודה בצורה הכי טובה שיש- ניקוי שטיח מיוחד שבעלי עיצב! ממש מרוצה מזמינות ותוצאה הסופית!
Jenny Hagai
Jenny Hagai
10:16 07 Jan 21
ממליצה מאד.שלחתי שטיח לניקוי והוא חזר ריחני והצבעים שלו ממש מוארים. השירות מעולה מאד מוקפד לשביעות רצוני המלאה.
אילנה רייס
אילנה רייס
15:53 04 Dec 20
ממליצה בחום SOS clean תוצאות מדהימות ,שירות מעולה ,הגיעו בהתראה קצרה ,דאגו להשיר הכל נקי והכי חשוב הספות יצאו חדשות לגמר והמחיר משתלם .
Yaraslava Yasmin Bruk Podoxik
Yaraslava Yasmin Bruk Podoxik
16:23 21 Oct 20
ניקוי כתמי זיעה ושומן גוף
5/5

מאמרים אחרונים- מומלץ לקרוא!