הסרת מסטיקים – המדריך המלא לניקוי מסטיקים מבדים

קצרים בזמן? חייגו עכשיו או השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם!

הסרת מסטיקים – המדריך המלא לניקוי מסטיקים מבדים

מדריך הסרת מסטיקים מספה ושטיח וגם מבגד: בואו נודה בזה, כולנו אוהבים מסטיקים. אבל שמגיע השלב לזרוק אותו, לפעמים כולנו יכולים להיות קצת מגושמים. למסטיק יש הרגל ערמומי להגיע לאיפה שהוא לא שייך, שטיח, ספה ובגדים זה רק חלק קטן. אם אתם זורקים את המסטיק לרצפה לא מן הנמנע שהוא ימצא את דרכו להידבק לנעליים שלנו. ומשם לכל מקור אחר. מסטיק יכול להיות מטרד עיקש מאוד. כתם מסטיק קולט במהירות לכלוך וזוהמה, מה שהופך את הכתם לגרוע יותר וגם מכוער יותר. הסרת מסטיקים היא הכרחית, וחשוב לדעת איך לעשות את זה.

אך אל דאגה, במדריך זה תלמדו איך להסיר מסטיק במהירות מהראש ועד הנעליים מספה ומשטיח, ביעילות ובקלות מכל דבר תוך 15 דקות. כל זה, בשיטות ביתיות פשוטות ללא כל ניסיון קודם.

הסרת מסטיקים
הסרת מסטיקים

זמן קריאה משוער: 6 דקות

מה לא לעשות עם כתם מסטיק

עם מעט התמדה, אפשר להסיר כל כתם מסטיק מכמעט כל משטח גם מספה. הדבר היחיד שאתם לא רוצים לעשות הוא לזרוק את הפריט מבגד המוכתם במסטיק למכונת כביסה. או גרוע מכך, למייבש כביסה. חום מייבש את המסטיק. ולא רק יקבע אותו חזק יותר, אלא יכול גם להמיס אותו. בכך, לגרום לו לעבור לפריטים נוספים ולעשות לנו את המלאכה קשה שבעתיים.

הסרת מסטיק משטיחים ומספה

ניקוי מסטיק משטיחים ומספה: אחד המקומות הנפוצים ביותר לכתם מסטיק הוא השטיחים שלנו. וזה די ברור למה. הוא המקום הנמוך ביותר בבית. מספיק שיש מסטיק טרי על הנעליים שלנו, וזה ימצא את דרכו אל השטיח. כפי שתדעו בהמשך, מסטיק על שטיח זה לא סוף העולם. במקום לחשוב על מספריים בצעו פעולה פשוטה שתעזור לכם לקלף אותו די בקלות.

פעולת הסרת המסטיק משטיח מתאימה גם להסרת מסטיק מספה מבד, כיסאות או כל ריפוד אחר.

 1. קחו כמה קוביות קרח, ופזרו אותם על כתם המסטיק(מומלץ לשים את הקרח בשקית ניילון אטומה) חכו מספר דקות עד שהקרח נמס. פעולת הקפאת המסטיק גורמת לו להתקשות.
 2. לאחר המתנה של מספר דקות. ניתן לגרד את המסטיק בעזרת ציפורניים או כלי כמו למשל סכין חמאה. נסו להשתמש עם כלי נוח אך לא חד, על מנת לא לגרום לנזק לסיבי השטיח.
 3. לחלופין תוכלו להשתמש בשמן צמחי כלשהו כדי להחליש את המסטיק ולהקל על ההסרה. משפשפים את המסטיק כולו בבד הספוג בשמן וממתינים כמה דקות. ואז מקלפים אותו בעדינות בעזרת הסכין חמאה. הקפידו לבדוק תחילה בנקודה מוסתרת בשטיח שהשמן לא הורס את הריפוד.
 4. לאחר שהסרתם את הכתם המסטיק בבטחה. יש צורך לנקות את האזור מכתם שנשאר. הכינו חומר לניקוי ספות בד או ריפודים או פעלו בהתאם להוראות יצרן. הקפידו לבדוק את חומר הניקוי במקום מוסתר לפני השימוש על מקום בולט.

תוכלו לערבב נוזל כלים , אבקת כביסה או אפילו חומץ לבן כף אחד לליטר מים. השתמשו במברשת רכה או במטלית על מנת לעבד כמות קטנה מאוד של התמיסה לתוך הכתם. תנו לתמיסה לשבת בין 10 ל15 דקות ואז נקו את האזור בעזרת מטלית לבנה נקייה טבולה במים פושרים. שטפו היטב את האזור עד שהחומר ניקוי נוקה בשלמותו. אך הקפידו לא להשתמש בהרבה מים.

 • אפשרו לסיבי השטיח או ריפוד הספה להתייבש לחלוטין. תוכלו להיעזר בפן שיער. אך שימו לב לא להשתמש בו ישירות ולשמור על מרחק בטוח. שאבו את הריפוד בסיום הייבוש, בזערת שואב אבק.

שיטה נוספת איך מורידים מסטיק משטיח או מספה בעזרת מגהץ!

יש להיזהר בשיטה זו של הסרת מסטיק מספה או משטיח, היות ולא כל בד מתאים לחום. ואנחנו בהחלט מבקשים ממכם להקפיד לבצע ניסוי בגב הספה או בפינה נסתרת של השטיח. ורק אם השיטה הקודמת לא עבדה.

 1. הניחו מגבת כותנה לבנה על הכתם, וחממו את המגהץ לטמפרטורה גבוהה. תחליף לגהץ אתם יכולים לעשות שימוש בפן לשיער.
 2. לאחר מספר דקות של חימום. המסטיק מתרכך והוא אמור להיות במצב נוזלי יותר ולעבור אל המגבת. הרימו בזהירות ובאיטיות את המגבת ובדקו האם המסטיק עובר מהמשטח. אם כן זה מצויין, ואם לא, המשיכו לחמם.
 3. חזרו על הפעולה מספר פעמים עם המגבת כאשר אתם מחליפים לצד מגבת נקיה.

אם השטיח או הספה אינם מתאימים לתהליך חימום, אתם עלולים להריח ריח שרוף או כל ריח אחר המעיד על כך. הפסיקו מיד את הפעולה.

הסרת מסטיקים משטיח בעזרת מברשת
ניקוי מסטיק משטיח

דרכים נוספות איך מורידים מסטיק מספה ומשטיחים

 1. משחת שיניים – יכולה לעזור לא רק לנקות את השיניים אלה לעזור להסיר מסטיק מספה. משחת שיניים עובדת על פירוק דביקות המסטיק, ובכך לעזור בקלות לגרד את המסטיק לאחר שהמשחה תעשה את העבודה.
 2. ספריי שיער – יכול להיות יעיל גם כן להסרת מסטיק משטיח. יש לרסס ישירות על המסטיק , ולחכות שלייבושו והקשחתו. אתם אמורים להיות מסוגלים לגרד אותו מיד די בקלות.
 3. חומץ – עובד מצויין בהסרת כתמי מסטיק מבגדים. תוכלו להשרות את המסטיק, להבריש בעדינות ולהכניס למכונת כביסה את הבגד לבד ללא בגדים נוספים, וזה יעשה לכם את העבודה.
 4. טריק נוסף ששמענו שעובד הוא מיץ לימון. נסו אותו אם מדובר על ספה או ניקוי שטיח מבד טבעי. טבלו מעט וגרדו בעזרת סכין חמאה. שטפו כמו שהמלצנו בסעיפים קודמים.
 5. כמו שכתבנו שמן הוא בהחלט פתרון יעיל, אך מצד שני עלול להשאיר כתם שמן. מיונז יכול להיות פתרון טוב בהסרת המסטיק משיער למשל, אם אפשר מיד לשטוף אותו.

הסרת מסטיק מבגד

אתם בטח לא רוצים לנסות לנקות את הבגד האהוב שלכם בעזרת שמן בישול או משהו בסגנון. למרבה המזל קרח יכול לעזור גם במקרה הזה. לפני שנסים את הקרח על הכתם. גרדו כמה שאפשר מהמסטיק עד שנשאר כתם קטן בלבד (זה אמור להיות קל בהרבה משטיח). הניחו כמה קוביות קרח בשקית ושימו את השקית על כתם המסטיק. המתינו שהקרח נמס ותקצרפו את המסטיק בעזרת מברשת שיניים ישנה עד להסרה המלאה של המסטיק.

אתם יכולים גם להסיר מסטיקים בעזרת ה"גיבור הכל יכול, חומר הניקוי הרב תכליתי: חומץ לבן. אין לך מושג איזה פלאים הוא עושה בניקוי. חממו את החומץ בסיר קטן. ברגע שהוא חם טבלו את המברשת שיניים הישנה, וקרצפו את הבגד המלוכלך. והמסטיק אמור לרדת מיד.

לא משנה באיזה שיטה תנסו את הסרת מסטיקים מבגדים. אתם חייבים לשים את הבגד בשטיפה במים קרים. הכניסו את הבגד למכונת כביסה ושטפו אותו היטב מכל הכתמים הזעירים שאולי חדרו המון יותר לסיב.

הסרת מסטיק מנעליים

בפעם הבאה שאתם יוצאים לטיול, תתבוננו לאן אתם הולכים. סביר להניח שתראו לא מעט מסטיקים מיובשים כמעט בכל מקום שתסתכלו. ויכול להיות גרוע מכך, מסטיק טרי שמחכה בכיליון עיניים לקבל טרמפ חינם לבית שלכם. אם חזרת הביתה וגיליתם טרמפיסט לעוס על הנעל, WD-40 יפתור לכם את הבעיה. רססו מעט על המסטיק, המתינו 2 דקות ותוכלו לנגב אותו די בקלות בעזרת נייר סופג או סמרטוט כלשהו.

אם יש ברשותכם קצת זמן, זוג נעליים נוספים והנעל הזאת לא דחופה לכם. הצמידו למסטיק נייר סופג. הניחו למסטיק להתייבש כמה ימים. המסטיק יתקשה מעצמו ותוכלו להסיר אותו עם אצבעות או סכין חמאה.  

הסרת מסטיק משיער

כן גם זה עלול לקרות. במיוחד עם מדובר בילדים. אל תתנו לזה להכביד עליכם. ואין צורך לרוץ לספר. או להשתמש במספריים ולגזור את השיער. במיוחד עם זה קרה עם הילדה שלכם. חמאת בוטנים יכול להיות נהדר ולהפוך את המלאכה למשחק טעים.

מרחו חמאת בוטנים בנדיבות על השיער בו נדבק המסטיק או אפילו הרטיבו את השיער ומרחו כמות גדולה. קצת צחוק ומשחק בהחלט יעזור. המתינו מספר דקות, חמאת בוטנים תחליק את השיער ותקשחה את המסטיק ותוכלו לעבוד על השיער בקלות רבה. השתמשו במגבת לנגב את החמאה ושטפו את השיער.

הברישו את השיער בעזרת מסרק רחב שיניים, אם יש קשרים חזקים קחו קצת וזלין או הוסיפו שמן צמחי או שמן תינוקות. הברישו בעזרת המסרק ובעזרת האצבעות עד שהמסטיק יוסר לחלוטין. שטיפה עם שמפו לאחר ישטוף את שאריות המסטיק הקטנות.

Email
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

טיפים נוספים

ניקוי וילונות ברמת השרון

מחפשים ניקוי וילונות ברמת השרון? הגעתם לחברה המדורגת ביותר בגוגל בתחום זה. חברתנו מתעסקת במתן שירות לניקוי וילונות בכל מרכז הארץ. אנו היחידים בתחום שמתחייבים

קרא עוד »

ניקוי מזרונים בגני תקווה

מחפשים חברת ניקוי מזרונים מקצועי בגני תקווה? כדאי שתבחרו באנשי המקצוע הטובים ביותר, כמו למשל חברתנו SOS Clean. חברתנו יודע גם לבצע חיטוי, והדבר חשוב

קרא עוד »

ניקוי שטיח שאגי

שטיחי שאגי הם הטרנד שנמשך הכי הרבה זמן. הם פופולאריים במיוחד בקרב אוהבי השטיחים וכמעט כל בית שני בישראל שיש לו שטיח, יעדיף שטיח שאגי.

קרא עוד »

ניקוי שטיחים ניידים

שטיח נייד זה בעצם כל שטיח שניתן לנייד אותו ממקום למקום, נקרא שטיח נייד. שטיחים אלו לא מודבקים לרצפה כמו למשל שטיחים מקיר לקיר. ניקוי

קרא עוד »

להזמנות והצעת מחיר

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם